​​+420 724892967

IRENA VÁVROVÁ – vychovatelka v 1. oddělení školní družiny

irena.vavrova@zslitol.cz

VZDĚLÁNÍ A PROFESNÍ ZKUŠENOSTI

Ve školní družině pracuji již 26 let, původně jsem vystudovala Střední ekonomickou školu. Po mateřské dovolené jsem nastoupila do znovu otevřené základní školy v Litoli jako vychovatelka ve školní družině.

Měla jsem v té době tři malé děti a myslela jsem si, že mám dost zkušeností při práci se 6 – 10 letými dětmi. Práce ve školní družině mě velmi bavila a stále jsem se profesně vzdělávala  a posouvala dopředu.

Během mého působení jsem si doplnila vzdělání a vystudovala jsem obor Pedagogika volného času.

Ve škole jsem pracovala jako vychovatelka ve školní družině, asistentka pedagoga, mnoho let jsem vedla výtvarný kroužek, do kterého docházelo mnoho spokojených žáků. Také k mé práci patřil občasný zástup (suplování) za chybějícího učitele. Díky mému původnímu vzdělání jsem ve škole vykonávala účetnictví.

MOJE ZAMĚŘENÍ A KAM SMĚŘUJI

Nejvíce mě baví výtvarné a pracovní činnosti, které vždy přizpůsobuji věku žáků a jejich schopnostem. Velmi ráda cestuji po České republice, proto jsem zvolila do celoročního tematického plánu téma: „CESTUJEME PO ČECHÁCH“.  Zde se snažím převážně zábavnou formou ukázat žákům krásy naší země. Používáme knihy, obrázky, internet, mapy a pohlednice.

CO VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ S ŽÁKY DĚLÁME A ČEMU SE VĚNUJEME

Žáci po obědě odpočívají, hrají společenské a karetní hry, kreslí si, staví z různých stavebnic. Každý den mám připravený družinový úkol, při kterém se věnujeme různým zájmovým činnostem, ať je to činnost výtvarná, pracovní, společensko – vědní, rekreační nebo tělovýchovná. Tyto činnosti přizpůsobuji ročnímu období, významným svátkům nebo událostem v roce.

Vždy se snažím, aby každá z těchto činností byla pro žáky naučná, zábavná, poutavá a inspirující. Při vhodném počasí trávíme čas venku na školním, nebo veřejném hřišti, kde se žáci věnují sportovním hrám – fotbalu, rychlé vybíjené atd. Také chodíme na páteční vycházky po okolí Litole, do lesa, k Labi a občas na vhodné výstavy do Lysé nad Labem.

Věřím, že většina žáků chodí do školní družiny ráda a jsou v ní spokojeni.

Spokojený žák je odměna za mou práci, ve které se snažím předávat své zkušenosti, dovednosti   a znalosti.

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Do sucha zaseti do svatého Jiří jest velmi dobře, ale do mokra je hrob.

dnes, středa 24. 4. 2024
zataženo 11 °C 2 °C