Charakteristika

• Školní družina je umístěna v prvním patře budovy přímo proti škole.

• Charakteristika

Školní družina je určena především pro žáky nižších ročníků (kapacita od 1.1.2024 je 110). Děti těchto ročníků tráví čas pohromadě a mají možnost se naučit vzájemně spolupracovat a obohacovat.

Pracujeme na projektech, které jsou zaměřeny na rozvoj přírodovědných dovedností a znalostí, které získávají děti v přírodě. Dopřejeme dětem čas venku, a možnost překonávat překážky, které nás často uzavírají v místnostech.
    Venkovní prostředí přináší dětem řadu výhod. Kromě rozvoje psychického i fyzického zdraví je tu řada benefitů. Každé oddělení pracuje podle ročního plánu, který se liší nejen obsahem, ale i zaměřením.
    Děti mají vždy volbu činností. Mohou se na začátku školního roku zapsat do kroužků, které pak pravidelně navštěvují, nebo se plně realizovat ve školní družině. Kromě vlastních nápadů si vybírají z plánovaných akcí.

• V případě potřeby využívat i prostory školy (tělocvična, učebny s interaktivní tabulí, aj)

• Motto: Spoluprožívat volný čas v radosti, vzájemném respektu a bezpečí

Školní družina nabízí hry logické, společenské, výtvarné či pracovní tvoření, sportovní hry, ale zejména poznávání přírody, aj.

Časový rozvrh

Dny

Činnost

Ráno

06:15 – 07:45 hod

Volné hry, povídání, tvoření

Odpoledne

po vyučování cca 30 minut

Odpočinkové aktivity

Zájmové a tvořivé činnosti, vycházka, pobyt na školní zahradě, hry v přírodě

17:00 hod Ukončení

Časový rozvrh je vždy přizpůsoben výchovnému zaměření, je tedy orientační.

Pro pobyt venku potřebují účastníci odpovídající sportovní oblečení a obuv dle aktuálního počasí.

Žáci přechází na oběd a do školní družiny pod dohledem vychovatelek nebo vyučujících. Bezpečnosti dětí zvyšuje při přecházení vozovky i instalováné zpomalovací pásy.

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.

dnes, sobota 27. 4. 2024
skoro jasno 18 °C 4 °C